مقاله استارلایت

دوربین استارلایت چیست؟

7:29 ق.ظ

ممکن است در حوزه دوربین مداربسته با تکنولوژی به نام دوربین استار لایت برخورده باشید و سوالاتی برایتان ایجاده شده باشد. سوالاتی همچون:

Starlight چیست؟ قیمت دوربین استار لایت چقدر است؟یا آیا دید در شب دوربین مداربسته استار لایت رنگی است؟

دوربین استارلایت (Star Light) چیست؟

یکی از چالش های دوربین مداربسته تصویربرداری در شب و نور بسیار کم است. کلا دوربین های مداربسته برای ثبت تصاویر در شب از نور مادون قرمز استفاده می کنند. هنگامی که نور در محیط اطراف دوربین کاهش یابد، LED های مادون قرمز روشن می شود و تصاویر به صورت سیاه و سفید ضبط می شود.

هر چه میزان وضوح یک تصویر افزایش یابد، ارائه یک تصویر با نور کم بسیار دشوار خواهد بود. لذا شرکت هایک ویژن برای مقابله با این مشکل تکنولوژی Starlight را معرفی نمود. دوربین مداربسته استارلایت برای تصویربرداری در محیط های بسیار کم نور تعبیه شده اند.

ساختار فنی دوربین های Starlight به گونه ای است تصاویر با کیفیت تری را در شب ضبط می کند. به عبارتی، دوربین استار لایت هایک ویژن در مقایسه با سایر دوربین ها دیافراگم گشادتری دارند. این عامل موجب می شود که نور بیشتری از طریق لنز به سنسور دوربین منتقل شود. در این حالت دوربین star light هم قادر خواهد بود تصاویر رنگی و با کیفیت تری را ضبط کند.

ویژگی های مهم دوربین استار لایت:

به دلیل کاربرد سنسور پیشرفته داخل دوربین کیفیت آن نسبت به دوربین مادون قرمز فوق العاده بهتر است.

بهره گیری از تکنولوژی Starlight باعث شده جزئیات تصاویر با کیفیت بهتری نمایش داده شود.

از آنجا که جزئیات در این دوربین ها قابل تشخیض هستند. از این ویژگی جهت شناسایی چهره افراد یا پلاک خودرو ها استفاده می شود.

برای کاهش حجم تصاویر مداربسته در هنگام ارسال و ذخیره سازی این اطلاعات با استفاده از کدک های بخصوصی کدگذاری می شوند. این کدک ها شامل H.264 ،H.264 ،H.265+ ،H.265+ در دستگاه های ان وی ار می باشد.

هر دستگاه ان وی آر دارای پهنای باند ورودی و خروجی مشخصی است که در مشخصات یا دیتاشیت آن ذکر می شود. پهنای باند در NVR تعیین کننده حجم اطلاعات ورودی و خروجی است. هرچه پهنای باند دستگاه بیشتر باشد می تواند از دوربین هایی با کیفیت تصویر بالاتر پشتیبانی کند.

پورت POE گزینه ای است که در برخی از مدل های دستگاه NVR دیده می شود. به صورت خلاصه پورت POE امکان تغذیه از طریق کابل تصویر را برای دوربین مداربسته فرآهم می کند. به این ترتیب می توان بدون هزینه برای خرید منبه تغذیه برای تک تک دوربین ها برق انها را از طریق دستگاه فرآهم کرد.

برخی از مدل های دستگاه ضبط NVR هایک ویژن مجهز به سیستم RAID هستند. به کمک این تکنولوژی می توان ظرفیت چند هارد دیسک فیزیکی را ترکیب کرد و از آن به عنوان یک هارد واحد استفاده نمود. ذخیره اطلاعات از این طریق، سبب امنیت بیشتر دیتا، افزایش سرعت خواندن و نوشتن و همچنین بالا بردن کارایی دستگاه های متصل می شود.

تمامی این قابلیت ها موجب محبوبیت و ماندگاری دوربینهای Starlight در بازار می شوند. بنابراین این سری از دوربین مداربسته هایک ویژن،

برای آن دسته از کاربرانی که جزییات تصاویر به خصوص در شب برایشان الویت دارد، انتخاب اول است.

تفاوت دوربین مداربسته استار لایت با دوربین با نور مادون قرمز

دوربین های مدار بسته  IR در شب تصاویر قابل قبولی را ارایه می دهند. اما این دوربین ها قادر نیستند در شرایط کم نور، تصاویر با کیفیتی را به نمایش بگذارند.

اما دوربین های استار لایت با کمک سنسورهای پیشرفته ای که دارد، کیفیت بسیار خوبی را نشان می دهد.

دوربین هایی که دارای ویژگی دید در شب رنگی هستند می توانند در تاریک ترین محیط ها، جزییات تصاویر را به نمایش بگذارند.

کاربرد دوربین استار لایت

از تکنولوژی دوربین های ُStarlight در پروژه هایی همچون: بزرگراه ها، فرودگاه ها، فروشگاه های زنجیره ای، هتل، پارکها، زندان، پارکینگ های روباز و همچنین فضاهای مسکونی نیز استفاده می شود.

starlight-tec1

برای مشاهده محصولات و انتخاب آنها میتوانید به فروشگاه ما سر بزنید.

اشتراک گذاری مقاله :
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
برای دیدن نوشته هایی که می خواهید، شروع به تایپ کنید.

سبد خرید

بستن
سایدبار بازگشت به بالا